Skip to content

İngiltere UK Construction Week Birmingham 2022

İngiltere UK Construction Week Birmingham 2022

İngiltere ve Batı Avrupa ülkeleri yapı sektörlerinden 650’ den fazla katılımcı firmanın yer alacağı ve son teknoloji inşaat ürünlerini 3 gün boyunca sergileyecekleri UK Construction Week fuarı; Build , Building Tech , Civils , Energy & Hvac , Surface & Materials , Timber , Concrete ve Grand Designs olmak üzere kendi içinde 9 ayrı bölümden oluşuyor. Birleşik Krallık bölgesin’ de 100 yılı aşkın süredir organizasyonlar düzenleyen Media 10 tarafından organize edilmektedir. Mimar, mühendis ve müteahhitlerin yanı sıra; üretici, distiribitör ve dış ticaretçilerin buluşma noktası olan UK Construction Week İngiltere’nin en kapsamlı yapı fuarları olup, her sene İngiltere ve çevre ülkelerden yaklaşık 35.000′ den fazla sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmaktadır.

İngiltere’nin 63 ülke ile imzaladığı anlaşmalar arasında 5. en büyük anlaşma niteliğindeki Türkiye ile olan Serbest Ticaret Anlaşması, İkili ticaretin gümrük vergilerine takılmadan sorunsuz ve etkin yapılmasına hizmet ediyor. Serbest Ticaret Anlaşması sonrası Türkiye’nin Birleşik Krallık’a ihracatı yaklaşık yüzde 50 arttı. Türkiye’nin, geçen aralık ayında Serbest Ticaret Anlaşması imzaladığı Birleşik Krallık’a yaptığı ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,2 artarak 4 milyar 796 milyon 420 bin dolara yükseldi. Birleşik Krallık Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştirdiği ilk 3. ülke oldu.

Bizde standımızda sizleri bekliyor olacağız, BMS ÇELİK HASIR A.Ş olarak Türkiye’mizin ihracatına güç katmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Diğer Haberler